> WYDARZENIA > Z NADZIEJĄ W PRZYSZŁOŚĆ
Z nadzieją w przyszłość

dodano: 2019-02-15

         Miniony rok był dla nas pełen wrażeń i ciekawych wydarzeń.

         Wyjątkowy był dla nas listopad. W tym roku 11 listopada minęło 75 lat od dnia, w którym do Krzydliny Małej zostały przywiezione pierwsze niemowlęta. W czasach zawieruchy wojennej ofiarowana pomoc bezbronnym dzieciom matek zatrudnionych na robotach przymusowych w Niemczech trwale zmieniła los naszego Domu. Po wojnie siostry nie powróciły do prowadzonej wcześniej w Krzydlinie działalności edukacyjnej, a poświęciły się nowemu powołaniu – opiece nad dziećmi, których rodzice nie byli w stanie zapewnić im opieki. Do dziś takie dzieci znajdują u nas wsparcie.

        Szczególnie uroczyście chcieliśmy uczcić nasz Rok Jubileuszowy. 8 grudnia Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny odprawił w Krzydlinie Małej Mszę świętą. Było to dla dzieci, sióstr, pracowników, mieszkańców Krzydliny Małej oraz dla zaproszonych gości ważne wydarzenie i wyróżnienie. Cieszy nas niezmiernie, że został dostrzeżony wysiłek i zaangażowanie zarówno sióstr, jak i wszystkich pracowników placówki.

        Naszym honorowym gościem był pan Marian z Sosnowca, który w listopadzie 1943 roku, jako roczne dziecko, został przywieziony do naszego Domu i tu, otoczony opieką sióstr, spędził bezpiecznie pierwsze lata swojego życia i doczekał końca wojny. Swoją obecnością przybliżył nam tamten czas. Unaocznił cel naszej posługi, dodał siły oraz utwierdził wiarę i nadzieję na przyszłość. Za co mu bardzo dziękujemy.

 

         

Grudzień i styczeń to również szczególny czas dzielenia się radością z innymi. Jak co roku doświadczyliśmy wielkiego serca naszych Przyjaciół. W tym okresie chętnie nas odwiedzaliście, zapraszaliście naszych podopiecznych na wspaniałe wydarzenia, ciekawe imprezy lub do miejsc, gdzie z radością i dziecięcą beztroską mogły spędzić z wami czas. Dziękujemy za ten intensywny okres.

 

BK