> WYDARZENIA > AHOJ PRZYGODO!
Ahoj przygodo!

dodano: 2018-10-17

     Wakacje minęły. Na nowo wyciągnęliśmy plecaki, książki i zeszyty. Przed nami kolejny rok szkolny ze wszystkimi z nim związanymi obowiązkami, ale i przyjemnościami. Nauka bowiem nie musi być nudna. Nasze dzieci dobrze o tym wiedzą. Dzięki Wspaniałym Przyjaciołom zdobywają wiedzę i doświadczenie nie tylko na szkolnych zajęciach.

      W tym roku, jak i w poprzednich, wzięliśmy udział w plenerowym charytatywnym wydarzeniu – IV Bieg w Naturze Nadleśnictwa Wołów. Pojawiło się tam sporo informacji o naszej Placówce. Dziękujemy, że pamiętacie o naszych potrzebach! heart heart heart

Bieg w Naturze to wspaniała promocja aktywnego spędzania wolnego czasu oraz walorów przyrodniczych i rekreacyjnych naszych okolic. Bawiliśmy się cudnie korzystając z różnorodnych atrakcji!

        Kolejna przygoda czekała na nas w kolejny weekend we Wrocławiu. Nasze dzieci wzięły udział w intermedialnym spektaklu pt. „Róża Wiatrów” przygotowanym przez Fundację Sound Factory. Wraz z animatorkami wyruszyły w podróż dalekomorską na żaglowcu. Oprócz przeżycia morskiej przygody dzieci dowiedziały się sporo o bezpieczeństwie podróżowania po morzu oraz poznały postać Izydora Borowskiego. Nasze dzieci kreatywnie współtworzyły spektakl uczestnicząc w zaplanowanych formach muzyczno – animacyjnych. Grały na instrumentach, śpiewały, wybijały rytm. Głównym założeniem przedstawienia było zapoznanie dzieci z puzonem – jego brzmieniem, budową, sposobem wydobywania dźwięku z instrumentu, itp. Z instrumentem dzieci zapoznawał solista, który wcielił się w role rozbitka.

        W październiku zaś byliśmy w Prusicach na obchodach 95 – lecia Polskiego Związku Łowieckiego.  

Dziękujemy heart heart heart 

Każdy taki wyjazd to niezapomniane wspomnienia yes smiley

 

BK