> WYDARZENIA > TO BYŁY NIEZAPOMNIANE WAKACJE!
To były niezapomniane wakacje!

dodano: 2018-09-08

Wakacje minęły nam szybko. Szczególnie miesiąc sierpień, który był bogaty we wspaniałe atrakcje.

Na wyjazd do Bukowca przekazaliście nam 7 780,00 zł

To dzięki Wam nasze dzieci spędziły dwa tygodnie w Bukowcu w Ośrodku Wczasów Dziecięcych „Margo”  i skorzystały z proponowanych przez ośrodek wielu atrakcji. Dominowały zajęcia sportowe, więc skumulowana w naszych dzieciach energia została dobrze spożytkowana laugh Hitem tegorocznych wakacji została gra w badmintona smiley Szczęściarze z nas, bo pogoda dopisywała nam przez cały wyjazd. Mieliśmy zatem sporo czasu aby zapoznać się z okolicą. Bukowiec bowiem to piękne miejsce, w którym można codziennie wytyczać nową trasę zwiedzania. Liczne stawy, a pośród nich zabytki zarówno architektury, jak i przyrody, zachęcały nas do wieczornych spacerów. Po kilku dniach mieliśmy już swoje ulubione miejsca cool Pan Piotr – nasz przewodnik – z wielka pasją i niezwykle ciekawie zapoznawał nas z okolicą. Panie Piotrze - dziękujemy za oprowadzenie nas po najciekawszych miejscach Karpacza i Bukowca!!! Może nie wszystko zapamiętamy, ale dotarliśmy, nieraz bardzo zmęczeni, do wszystkich miejsc wartych obejrzenia. To dzięki Panu Bukowiec i okolice nie maja już przed nami żadnych tajemnic!!!

Wakacje to nie tylko czas beztroskiej zabawy. Nasze dzieci z ciekawością uczestniczyły w poprowadzonych zajęciach plastycznych i teatralnych. Szczególnie te ostatnie wzbudziły w nich spory entuzjazm ze względu na rekwizyty surpriselaugh Możliwość przebrania się, przymierzenia masek, poznania niektórych tajemnic aktorskich wprowadziła nasze dzieci w świat wielkiej sceny.  

Równie ciekawe zajęcia edukacyjne poprowadziła dla nas Pani Bogumiła z Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach. Nawet nasi najmłodsi milusińscy z zainteresowaniem rozwiązywali zadania. Po tych zajęciach są w stanie rozpoznać i nazwać sporo drzew! Swoją wiedzę uzupełniły w bardzo ciekawym, interaktywnym muzeum Tajemniczy Las, które mieści się w Bukowcu.

Dzięki życzliwości wielu osób nasze dzieci nieodpłatnie skorzystały z basenu w Hotelu Gołębiewski oraz z niesamowitych atrakcji Western City!!! Skorzystały też z zaproszenia na basen w Miłkowie.

Spontaniczną i jakże mokrą niespodziankę sprawili nam strażacy z OSP w Bukowcu urządzając naszym dzieciom pokaz i warsztaty strażackie. Na koniec rozegrana została wodna bitwa!!!

Podczas wyjazdu spotkaliśmy wiele przyjaznych osób, miedzy innymi całe grono pracowników ośrodka „Margo”, którym SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za każdy wspólny dzień.

Do Wiosny wróciliśmy tylko na jeden dzień, a tam czekała na nas kolorowa niespodzianka. Wolontariusze – pracownicy ING Banku Śląskiego z Wrocławia, podczas naszej nieobecności, w jedne z najbardziej upalnych dni odświeżyli nasz plac zabaw i pomalowali go dodając gdzieniegdzie kolorowe akcenty. Bardzo nam się podoba!!! Dzieci zmianę zauważyły natychmiast laugh ale nie było za wiele czasu na zabawę, bowiem przepakowaliśmy tylko bagaże i wyruszyliśmy nad morze!!! Tego wyjazdu początkowo nie mieliśmy w swoich planach – to prezent, za który bardzo, ale to bardzo dziękujemy heartheartheart

W Dębkach spędziliśmy również dwa tygodnie.

Pogoda nie była już tak łaskawa, ale korzystaliśmy z każdej sprzyjającej aury, aby czas wolny spędzić na plaży. Udało nam się wybudować okazałe zamki z piasku i wykąpać się w Bałtyku.

Wakacje to radosny czas. Dzięki dobroci wielu osób nasze dzieci odpoczywały zarówno w górach jak i nad morzem i mogły tam doświadczyć wielu niezapomnianych chwil!!!

Dziękujemy bardzoheartheartheart

 

BK