> WYDARZENIA > GOŚCIE, GOŚCIE
Goście, goście

dodano: 2017-04-04

Kto śledzi nasze działania ten wie, że dosyć często mamy gości. Gości, którzy służą różnorodną pomocą naszym podopiecznym. Wielu z nich przygotowuje i prowadzi dla dzieci z "Wiosny" specjalne spotkania - zabawy, konkursy, a nawet bale karnawałowe. Większość z nich oprócz zabawy dostarcza dzieciom też wiedzy. Nie inaczej było podczas odwiedzin naszych ostatnich gości.

Zespół ratowników z Wrocławia na czele z Panem Sebastianem przekazali dzieciom nie tylko wiedzę, ale i praktyczne wskazówki jak pomóc innym osobom w sytuacjach zagrożenia życia. Wytłumaczyli jak przebiega akcja ratownicza i co należy robić. Nie były to tylko suche fakty, bo dzięki fantomowi dzieci same mogły poćwiczyć i - jak widać na załączonych poniżej zdjęciach - entuzjazmu im nie brakowało i chętnie sprawdzały swoje siły.

Z kolei Pani Agnieszka i Pani Kamila z Nadleśnictwa Wołów opowiedziały dzieciom ciekawostki z życia lasu. Jakie funkcje spełnia las, co nam daje oraz jakie rośliny i zwierzęta kryją się w jego gąszczu? Po tym spotkaniu nasze maluchy dokładnie mogą Wam o tym opowiedzieć. Konkursy i zabawy w czasie odwiedzin rozbudziły ciekawość, którą dzieci będą mogły zaspokoić w lekturze otrzymanych książeczek. Za upominki serdecznie dziękujemy Panu Arturowi Dyrczowi, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Wołów oraz Pracownikom Nadleśnictwa.

Czy to już wszyscy goście? Oczywiście, że nie, ale nie sposób opisać wszystkiego. Nie mniej dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzają "Wiosnę" i dają naszym maluchom coś bardzo ważnego - swój czas, uwagę i zainteresowanie.

Dziękujemy, Kochani!

 

ek