> WYDARZENIA > ZMIENIAMY SIĘ DLA DZIECI I MAMY NOWE MIESZKANIE!
Zmieniamy się dla dzieci i mamy nowe mieszkanie!

dodano: 2017-02-09

Nadszedł czas na kolejne podsumowanie. Takie wstępne, bo wszystkiego jeszcze sami nie wiemy, ale to, co możemy, chętnie Wam przekażemy. :)

Kampania "Dom dla dzieci" na dobre rozkręciła się w 2014 roku. Od tego momentu jesteście z nami i wspieracie nas w realizacji celu, jakim jest stworzenie dzieciom bezpiecznego miejsca, w którym mogłyby poczuć się jak w domu. Pierwszym zrealizowanym etapem było wyremontowanie pomieszczeń pod nowe mieszkanie dla naszych najstarszych wychowanków. Niedługo później rozpoczęły się prace remontowe w mieszkaniu najmłodszych dzieci, ale pojawiające się potrzeby przyspieszyły prace również w pokojach odwiedzin, które tymczasowo przekształciły się w zastępcze mieszkanie dla dzieci. Ta sytuacja nakłoniła nas do zmiany pierwotnych planów, tzn. zamiast trzech mieszkań, zdecydowaliśmy się stworzyć cztery mieszkania dla dzieci. Prace były kontynuowane i obok pokojów odwiedzin przygotowaliśmy jeszcze salę komputerową oraz gabinet pielęgniarski, a także został przygotowany szyb pod instalację windy. Niedługo później udało nam się otworzyć wspomniane wcześniej mieszkanie dla noworodków. Po zakończeniu tego etapu nadszedł czas na nabranie oddechu i przygotowanie się do następnych zadań. Nie trwało to długo i machina ruszyła na nowo. W maju zeszłego roku informowaliśmy Was o stanie prac oraz o tym, że w końcu pojawiła się winda w naszym Domu. Niedługo później, bo już w sierpniu mieliśmy gotowe mieszkanie dla przedszkolaków.

Od tego czasu minęło już pół roku i cóż możemy powiedzieć ...?

Mamy kolejne mieszkanie dla dzieci!

Działa ono już od jakiegoś czasu, ale teraz możemy się nim oficjalnie pochwalić. Przeznaczyliśmy je dla młodszych dzieci, które wyrastają z pieluszek i szykują się do pierwszego dnia w przedszkolu.* 

 

Jest to już ostatnie mieszkanie dla dzieci, jakie mieliśmy w planach.

Czy oznacza to koniec prac? Nie, mamy jeszcze dużo do zrobienia.

Spójrzmy na naszą rozpiskę:

Mieszkanie przedszkolaków to etap 1.4. Jak widać, brakuje nam jeszcze trochę do końca. Oprócz tego w połowie zrealizowaliśmy etap 1.5 - mieszkanie już jest, ale pozostałe pomieszczenia czekają na swoją kolej. Dlatego prosimy o pomoc i o przekazanie darowizny na ten cel poprzez bezpieczne płatności dotpay. 

Przyłącz się i wesprzyj nas. Kliknij "Pomagam" i przekaż darowiznę na "Dom dla dzieci"!

​Wszystkie dane oraz numery kont bankowych, na jakie można dokonywać wpłaty, znajdziecie także w zakładce "Kontakt".

Oprócz tego, możecie przekazać na ten cel 1% podatku. Wystarczy, że po wyliczeniu jednego procentu, wpiszecie w zeznanie podatkowe nasz nr KRS 0000398875, a do końca roku urząd skarbowy przekaże nam zebrane środki. Każda taka wpłata pozwoliła nam zebrać w zeszłym roku pokaźną sumę, którą w większości przeznaczyliśmy właśnie na remont mieszkań dla dzieci.

Gdy tylko doprowadzimy remonty mieszkań dzieci do końca, zapewne będziemy przygotowywać się do kolejnych etapów. Modernizacja kotłowni, która będzie ogrzewać mieszkania dzieci czy budowa sali gimnastycznej, w której będzie można pograć w piłkę nawet zimą to konieczność, jeśli jak najlepiej chcemy pomagać dzieciom skrzywdzonym przez los.

Mimo to jesteśmy pełni nadziei, bo wiemy, że będziecie z nami. :) Dziękujemy za to, co razem osiągnęliśmy i zapewne niedługo będziemy wspólnie świętować kolejne sukcesy. 

Więcej o przedsięwzięciu "Dom dla dzieci".

 

Powolutku kończąc dodajemy jeszcze, że w związku nowym kształtem naszego domu i funkcjonowania w nim nie dwóch (jak dotychczas), a czterech placówek dla dzieci, zmieniliśmy nazwę na:

Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Wiosna"
prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame 

Jak sami widzicie zmiana jest niewielka, ale zgodna z zaleceniami Wojewody, który ponownie udzielił nam pozwolenia na prowadzenie domu dla porzuconych dzieci i zaakceptował jego nowoczesny kształt, który spełnia wszystkie wymogi określone w ustawie. Na co dzień jednak zostajemy przy swojskiej nazwie - Dom Dziecka "Wiosna". :)

Wszystkie zmiany, jakie opisaliśmy powyżej, postaramy się jak najszybciej uzupełnić - lekkiej kosmetyki wymaga nasza strona, a i z czasem (jak tylko uda nam się wszystko podliczyć) dodamy informację ile udało nam się zebrać i ile jeszcze brakuje, aby ukończyć remonty powiązane z mieszkaniami dzieci. Dlatego warto śledzić naszego Facebooka. :)

Nie zapomnijcie spojrzeć do galerii poniżej, w której znajdzieci więcej zdjęć z nowego mieszkania dla dzieci.

 

ek

*Oczywiście są to granice umowne i bywa tak, że młodsze dzieci mieszkają razem ze swoim starszym rodzeństwem np. w mieszkaniu przedszkolaków itd. - dla każdego dziecka podejmowane są indywidualne decyzje.

 


Tagi:  #DomDlaDzieci