> WYDARZENIA > PODSUMOWANIE 2016 ROKU
Podsumowanie 2016 roku

dodano: 2017-01-16

Początek kolejnego roku, to dobry moment, aby podsumować to, co wydarzyło się w roku ubiegłym. Daliśmy sobie trochę czasu, by zrobić to jak należy i dochodzimy do takiego wniosku: mieć takich Przyjaciół jak Wy, to skarb.

Switch to english version >>  

Dzięki Waszej pomocy, ramię w ramię możemy działać na rzecz dzieci i są tej pomocy i wspólnej pracy efekty. O takie:

A teraz trochę bardziej szczegółowo: aż 14 dzieci mogło wrócić do domu rodzinnego (tak trzymać!), 17 dzieci odnalazło nowy dom w rodzinach adopcyjnych, a 8 dzieci przyjęły do siebie rodziny zastępcze (wśród nich są także krewni dzieci). Jedynie 3 dzieci ze względów zdrowotnych lub/i wychowawczych trafiło do innych placówek.

Cieszy nas to, że było to możliwe dzięki zaangażowaniu wielu stron: przede wszystkim rodzin, ośrodków pomocy społecznej, ośrodków adopcyjnych, sądów i wielu innych instytucji, łącznie z naszym Domem. Jednak od momentu przyjścia i wyjścia dzieci, pracuje się długo, dzieje się dużo i pomaga się dużo. W tym wszystkim i Wy macie swój udział. :)

Zacznijmy może od kampanii "Dom dla dzieci". Darowizny na ten cel spływały przez cały rok. Dodatkowo pod koniec kwietnia odbył się bal charytatywny, którego dochód został przeznaczony na remonty. Do maja wypełnialiście deklaracje podatkowe wskazując "Wiosnę" jako organizację, która ma otrzymać 1% podatku. W ten sposób przekazaliście dodatkowe 75 000 zł, które w większości przeznaczyliśmy na pokoje dzieci.Tym sposobem i dzięki Waszej pomocy mogliśmy wyremontować i oddać do użytku mieszkanie dla przedszkolaków. :)

Ale to nie koniec życzliwości i wsparcia, jakie od Was codziennie otrzymujemy. 
Pojawiło się kilka dodatkowych inicjatyw i specjalnych dni dla naszych dzieciaków. Rozpoczęli kibice Śląska Wrocław, którzy zaraz po Trzech Królach, pojawili się w naszym Domu z upominkami dla dzieci, pomogli także przygotować dla nich wyprawkę szkolną, a także dali piękne wspomnienia z meczu
Pomogliście także w zorganizowaniu wyjazdu wakacyjnego dla dzieci wpłacając darowizny bezpośrednio na nasze konto, a np. Wroclaw International School organozowało kiermasze. Uczniowie WIS również po wakacjach pamiętali o swoich rówieśnikach w naszym Domu i w grudniu dostaliśmy zaproszenie na koncert zimowy i wspólną zabawę na terenie szkoły. A wyjazd wakacyjny? Oczywiście się odbył i było wesoło; najpierw w Kudowie Zdrój, a później w Dębkach
Nie, nie zapomnieliśmy o Dniu Dziecka. Z tej okazji wspólnie bawiliśmy się z innymi dzieciakami w Krzydlinie Małej, ale też z pracownikami City Handlowy. Dodatkowe atrakcje czekały na dzieci w Brzegu Dolnym.

Osobne brawa i podziekowania należą się wszystkim tym, którzy głosowali na nasz konkursowy film, czym przyczynili się do naszej wygranej. Cała akcja miała swój finał w 2016 roku i zgodnie z założeniem konkursu firma Wiśniowski podarowała nam nowoczesną bramę, dzięki której wzrosło bezpieczeństwo naszych maluchów.

Okres przedświąteczny i mikołajkowy, to jeszcze więcej wsparcia. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy okazali nam serce. Dość powiedzieć, że nie mieliśmy za bardzo czasu na relacjonowanie wszystkiego co się dzieje, a co zwykle staramy się robić np. za pomocą Facebooka (ale mimo wszystko sporo się tam dzieje, i zapaszamy do polubienia ;) ). Dziękujemy za wszystkie odwiedziny, zabawy, paczuszki dla dzieci. Cieszymy się, że zadbaliście nie tylko o to, aby podarować dzieciom zabawki, ale też inne przedmioty i środki (jak pieluszki, ubranka, słodycze, środki pielęgnacyjne i środki czystości, artykuły szkolne itp. itd), które uzupełniają i ułatwiają opiekę. Cieszymy się też bardzo, że nasza prośba o pomoc w zdobyciu niektórych sprzętów spotkała się z pozytywnym odzewem i nasze listy do św. Mikołaja doczekaly się realizacji - tak, tak - wszystkie marzenia z tego listu już zostały spełnione. <3

Dziekujemy za wszystkie dary, wsparcie, dobre serce i życzliwość, jaką nam okazujecie każdego dnia. Nasz sukces to Wasz sukces, bo tylko dzięki wspólnej pracy można zmieniać rzeczywistość. Cieszymy się, że Wasze serce jest na tyle pojemne, że pomagacie nie tylko nam, ale też innym organizacjom, fundacjom i stowarzyszeniom, a nasze wspólne działania niosą realną pomoc potrzebującym. Mieć takich Przyjaciół jak Wy, to skarb.

 

ek