> WYDARZENIA > PISZEMY LISTY DO ŚW. MIKOŁAJA
Piszemy listy do św. Mikołaja

dodano: 2016-11-07

Do grudnia już niedaleko, więc przyszła pora, aby zwrócić się z prośbami do św. Mikołaja. Dzieci zabrały się do tego z zapałem, czego efekty widać na zdjęciu. :)

Wiemy, że znalazły się dobre skrzaty i pomocnicy Mikołaja, którzy pracują nad tym, aby marzenia dzieci zostały spełnione. My, jako opiekunowie maluchów, zwracamy się do Was z prośbą, o spełnienie takich potrzeb, które to raczej dorosłym przychodzą do głowy. Są to prośby takie, aby żyło się lepiej właśnie dzieciom.

Dziecięce marzenia mogą być większe lub mniejsze. Niektórzy chcieliby nowe autko, inni lalkę lub poduszkę z ulubioną postacią z bajek. Są to marzenia, które mogą wypełnić świat kolorem i radością, jaką daje ich posiadanie i używanie. I dobrze, bo dzieci nie muszą jeszcze zastanawiać się czy oprócz nowego misia czegoś nam jeszcze brakuje.

To nasze zadanie. Dlatego piszemy własne listy do św. Mikołaja, które możecie znaleźć pod tym linkiem:

http://domydziecka.org/potrzebujemy_pomocy.html 

Mamy nadzieję, że św. Mikołaj odnajdzie i spełni nasze prośby, które skupiają się przede wszystkim na polepszenie warunkow w mieszkaniu przedszkolaków:

1) pralka*

2) duży telewizor**, na którym mogłyby od czasu do czasu obejrzeć bajki, 

3) opony zimowe do auta*** (205/55 R16), które bezpiecznie wozić będzie dzieci do lekarza czy na basen, nie tylko przedszkolaki.

Jeśli macie dojścia do św. Mikołaja, to mamy wielką prośbę, abyście mu szepnęli o nas, naszych dzieciach oraz naszych życzeniach i potrzebach, bo bardzo chcielibyśmy, aby się spełniły. A jeśli będziecie chcieli Mikołaja w tym wyręczyć nie czekając do pierwszej gwiazdki, będzie nam bardzo, bardzo miło i radośnie na długo przed świętami. :)

A Wy? Jakie macie marzenia? Będziemy się modlić za to, aby i nam i Wam się spełniły.

 

PS: pod podanym u góry adresie strony znajdziecie prośby także z innych domów dziecka - jeśli nie nam, może uda się Wam pomóc któremuś z nich :) 

*Dziękujemy serdecznie pani Izabeli! 

**Pojawili się Przyjaciele Mikołaja, którzy już pracują nad spełnieniem tej prośby - dziękujemy!

***Opony trafiły do nas jeszcze przed Świętami - dziękujemy! :)

 

ek


 


Tagi:  #BożeNarodzenie#Santa#Holidays#śwMikołaj#DomDlaDzieci