> WYDARZENIA > W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH...
W zdrowym ciele zdrowy duch...

dodano: 2016-09-21

...czyli kilka słów o diecie. Zanim zaczniemy, odczarujmy słowo "straszne" słowo. Bo dieta, to nie wieczne odchudzanie i niesmaczne jedzenie. Dieta to "system odżywiania się polegający na dostosowaniu ilości i rodzaju pokarmu do potrzeb organizmu" wg słownika PWN. Już nie jest tak strasznie, prawda? Wystarczy jeść z głową, nie bać się różnorodności na talerzu, a i na deser znajdzie się miejsce. Czy będzie smacznie? Oczywiście, bo dania, które serwujemy naszym wychowankom są tego najlepszym przykładem. :)

W "Wiośnie" zależy nam na tym, aby dzieci były objęte jak najlepszą opieką i wychowaniem. Zależy nam też na ich zdrowiu, a mamy w tym doświadczenie, ponieważ opiekujemy się dziećmi o róźnych schorzeniach: niektóre są łatwe w leczeniu inne mniej, ale zawsze pamiętamy zalecenia lekarza odwiedzającego wychowanków. Te zalecenia dotyczą także ich diety i ściśle się ich trzymamy. I tak niemowlaki otrzymują mleko modyfikowane, które przygotowujemy wg przepisu na opakowaniu i dostosowując jego ilość do wieku dziecka. Jeśli trzeba, dzieci otrzymują specjalne pokarmy zakupowane w aptece.

Im starsze dzieci tym ich dieta staje się bardziej rówżnorodna. Pamiętamy o tych dzieciach, które są na diecie bezmlecznej, a w szczególnych przypadkach (np. ze względu na zły stan zdrowia lub specyficzne alergie) przygotowujemy odrębne posiłki tylko dla danego dziecka. Dbamy o to, aby każde dziecko otrzymywało zdrowe jedzenie w odpowiedniej ilości dostosowane do ich wieku i stanu zdrowia. Pamiętamy też o różnicach w rytmie dnia dzieci w różnym wieku i dostosowujemy do niego pory podawania posiłków. 

Dania są zdrowe, a nasze kucharki dbają o to, aby były smaczne i pięknie podane - nuda na talerzu dziecka nie zwiększy jego apatytu. Nie brakuje więc warzyw i owoców, a wszystkie produktu zakupujemy u sprawdzonych dostawców. Wiemy, że jeśli produkty są dobrej jakości, to o wiele łatwiej jest przygotować smaczne i pełnowartościowe dania. 

Zdrowe jedzenie dostarcza niezbędnej energii do... biegania. :) 

Energii na pewno nie brakowało uczestnikom 2. PKO Biegu Charytatywnego, który odbył się 17 września 2016 r. w 12 miastach Polski. Na zaproszenie Fundacji PKO Banku Polskiego nasi wychowankowie mogli kibicować uczestnikom biegu i oglądać ich zmagania na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Niemal 70 drużyn i ponad 300 biegaczy robiło ogromne wrażenie i inspirowało do działania. Bo w biegu tym nie chodzi tylko o budowanie kondycji fizycznej, ale też o zrobienie czegośc dobrego dla potrzebujących dzieci. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała na rzecz naszych podopiecznych darowiznę pieniężną w wysokości 52 536 zł (m.in. z opłaty wpisowej uczestników biegu) na zakup artykułów spożywczych. Dziękujemy serdecznie! Dzięki temu będziemy mogli wzbogacić ich dietę.

 

ek


 

 


Tagi:  #charytatywnie