> WYDARZENIA > ŚLADAMI JANA PAWŁA II
Śladami Jana Pawła II

dodano: 2016-09-12

W Kościele trwa jeszcze Rok Miłosierdzia Bożego; jest to Jubileusz Nadzwyczajny, dlatego chcieliśmy odpowiednio go celebrować. W tym celu udaliśmy się z pielgrzymką do Wadowic i Łagiewnik, aby dokładnie zapoznać się z drogą Jana Pawła II. W jednodniowym wyjeździe wzięli udział nasi pracownicy, a także najstarszi wychowankowie i razem modliliśmy się o pomyślność dla nas i naszych darczyńców. 

Pielgrzymkę rozpoczęliśmy w Wadowicach w Domu Rodzinnym Jana Pawła II. Jest to nowoczesne muzeum, ciekawymi interaktywnymi materiałami, które przypadły do gustu zarówno dorosłym jak i dzieciom. Chwalimy sobie również przewodnika, który oprowadzał nas po muzeum. Dom, chociaż skromny z zewnątrz, robi wspaniałe wrażenie materiałem wewnątrz, dlatego warto to miejsce wpisać na listę do odwiedzenia. Bedąc w Wadowicach skorzystaliśmy z okazji i udaliśmy się skosztować słynnych "papieskich" kremówek. :)

Po kremówkach przyjechaliśmy do krakowskich Łagiewnik. Od kilku lat działa tam Sanktuarium św. Jana Pawła II, które również odwiedziliśmy. To właśnie tutaj znajdują się relikwie Papieża. Oprócz relikwi w sanktuairum zobaczyć można wiele malowideł obrazujących ważne momenty pontyfikatu Jana Pawła II oraz wspaniałe mozaiki. 

Następnie udaliśmy się do leżącego nieopodal Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. To właśnie w tamtejszej Bazylice dane nam było odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz wziąć udział w mszy swiętej modląc się w intencji naszych pracowników oraz darczyńców. Z miejscem oraz z tematem przewodnim trwającego roku liturgicznego w Kościele związana jest postać św. Faustyny. Warto odwiedzić budynek klasztorny i zapoznać się z życiem i dziełem tej polskiej świętej.

I to już właściwie koniec. Miejsc związanych z św. Janem Pawłem czy to w Krakowie czy w innych miastach jest jeszcze wiele i w ciągu jednego dnia nie sposób ich wszystkich odwiedzić. Mimo to z pielgrzymki wróciliśmy zadowoleni i tego się trzymajmy. :)

PS:  W drodze powrotnej zdecydowalismy się jeszcze na szybką wizytę w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Warto odwiedzić to miejsce choćby dla samego widoku na okolicę.

PS2: Dziękujemy serdecznie o.Krzysztofowi udostępnienie zdjęć z tej pielgrzymki - będzie to wspaniała pamiątka. W galerii poniżej znajduje się tylko niewielka część zbioru, dlatego zachęcamy do odwiedzenia wszystkich miejsc z naszej pielgrzymki.

 

ek


 

 

 


Tagi:  #wycieczka