> WYDARZENIA > BYLIŚMY W KUDOWIE!
Byliśmy w Kudowie!

dodano: 2016-07-19

Wakacje zaczęliśmy intensywnie, bo już na początku lipca skierowaliśmy swe kroki do Kudowy Zdrój, gdzie przez niemal dwa tygodnie wydeptywaliśmy wszystkie ścieżki.

Kudowa oprócz malowniczego Parku Zdrojowego i zabudowy uzdrowiska ma w swojej ofercie sporo atrakcji, z których chętnie korzystaliśmy. 

Ale zacznijmy od uzdrowiska, gdzie dzieci dowiedziały się co to jest za miejsce i czym się charakteryzuje, a i okoliczne źródełka miały swoje pięć minut. 

Jeśli już przy wodzie jesteśmy, to w Kudowie znajduje się aquapark, do którego i my się wybraliśmy; nie mogliśmy też ominąć parku rozrywki :) Dzieciaki, jak zwykle w takim miejscu, świetnie się bawiły.

Oprócz tego odwiedziliśmy Muzeum Żaby pełne figurek płazów w różnych pozach, a dopełnieniem były odwiedziny w Muzeum Zabawek, którego zbiory były bardziej zróżnicowane. Niektóre eksponaty, jak np. dinozaury, na długo przyciągały uwagę maluchów. Równie chętnie dzieci słuchały opiekunki muzeum, która barwnie opowiadała o jego zbiorach. 

Będąc w Kudowie nie mogliśmy nie pokazać dzieciom Ruchomej Szopki. W skansenie zaś największe zainteresowanie budziły zwierzęta, zwłaszcza te, które można było pogłaskać ;) 

Wybraliśmy się też na całodzienną wycieczkę poza Kudowę - pojechaliśmy zobaczyć Błędne Skały, a podążając za filmowymi "Opowieściami z Narnii" zdobyliśmy Szczeliniec. Te schody zapamiętamy na długo.

Jak zwykle nasze dzieci zaprzyjaźniły się z innymi mieszkańcami ośrodka, w którym przebywaliśmy. Tym razem była to grupa zapaśników, a ich trener nauczył dzieci kilku chwytów i przerzutów.

Obeszliśmy chyba wszystkie ścieżki edukacyjne, trafialiśmy na ciekawe, ale nie tak oczywiste miejsca. Jeśli lubicie dużo spacerować, to Kudowa będzie doskonałym wyborem. A po wszystkim dobrze jest odpocząć...

 

ek

 

 

 Tagi:  #wakacje