> WYDARZENIA > PODSUMOWANIE 2015 ROKU
Podsumowanie 2015 roku

dodano: 2016-02-25

Czyli krótka historia o tym, że pomagając nam, pomagacie dzieciom.

Sytuacja każdego dziecka jest inna; każde z nich potrzebuje indywidualnego podejścia zarówno w kwestiach prawnych jak i wychowawczych. Konsultując sprawy z rodzicami, dziećmi, a także szeregiem instytucji, robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc maluchom znajdującym się pod naszą opieką. Poniżej przedstawiamy podsumowanie ubiegłego roku.

Łącznie w zeszłym roku z naszej pomocy skorzystała około setka dzieci, a 55 mogliśmy wypisać z placówki. Każde wypisane dziecko to miesiące wytężonej pracy wielu osób w tym ich bliskich. Dzięki temu 10 wychowanków mogło wrócić do domu, gdzie sytuacja uległa poprawie; co ogromnie cieszy, bo znaczy to, że nie tylko maluch ma szansę na lepszą przyszłość, ale także jego rodzina. Do rodzin zastępczych, w tym tych spokrewnionych, gdzie opiekę sprawują np. dziadkowie, wypisaliśmy 11 dzieci. 3 trafiło do placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego, a kolejna 3 ze względu na stan zdrowia przeniosła się do ośrodka, gdzie objęta została odpowiednim programem rehabilitacji.

Większość naszych podopiecznych nie miało gdzie wrócić, dlatego podjęte zostały działania, aby znaleźć im nowy dom. Aż 28 dzieci znalazło się w rodzinach adopcyjnych. Od wielu nowych rodziców dostajemy wiadomości o ich małych pociechach i serce nam rośnie, gdy widzimy jak wspaniale dzieci się rozwijają.

Nasz dom, to bezpieczna przystań dla dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji rodzinnej. I cieszymy się, że nas w tym wspieracie, pomagacie dobrym słowem oraz środkami, które ułatwiają nam opiekę nad nimi. Każdy wypisany maluch to nasz wspólny sukces – dziękujemy za pomoc!

 

PS: Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naszej pracy w 2013 oraz w 2014 roku, a także o sposobie prowadzenia naszego domu.

 

ek

 

 Tagi:  #Onas#pomoc