> WYDARZENIA > MIKOŁAJKI I FESTYN 2015
Mikołajki i festyn 2015

dodano: 2015-12-21

Niektórzy mogą się spierać, czy grudniowe prezenty przynosi dzieciom Gwiazdor, św. Mikołaj, Aniołek, a może Dzieciątko. Nam daleko od takich dyskusji. Wiemy, że radością z innymi dzielą się ludzie dobrego serca. Po prostu.

A radość to ogromna, gdy twarze naszych podopiecznych rozjaśnia wielki uśmiech. Nie tylko z powodu prezentów i góry słodyczy. Bardzo ważne jest okazane zainteresowanie losem dziecka, życzliwość, pomysłowość i ciepło bijące od darczyńców. Niektórych dzieci pamiętają z zeszłego roku. I to też cieszy. Że nie zapomniano o nich, że nie było to chwilowe i jednorazowe. Mamy szczęście, bo nasi Przyjaciele pamiętają o naszych maluchach.

Wspominaliśmy o górze słodyczy – w tym specjalizuje się grupa krwiodawców z Brzegu Dolnego, którzy swój czekoladowy posiłek przekazali dla dzieci.

Pracownicy Urzędu Pocztowego w Wołowie jak co roku przekazali, oprócz słodkości, książeczki i kolorowanki, aby umilić dzieciom czas.

Tradycją stał się udział maluchów w spotkaniu mikołajkowym organizowanym przez Fundację PKO Banku Polskiego. Już pod koniec listopada bawiliśmy się wraz z animatorami-elfami i spotkaliśmy się pierwszy raz w tym roku ze św. Mikołajem. Również dzięki Fundacji wyjazd do Wrocławia zakończyliśmy pyszną ucztą  – dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w „dorosłej” restauracji.
Oprócz tego pracownicy dolnośląskich oddziałów Banku PKO dołożyli swoją cegiełkę do kampanii "Dom dla dzieci".

Jak co roku swoje wsparcie okazała firma PCC Rokita SA z Brzegu Dolnego - tym razem otrzymane fundusze zasilą kampanię, czyli przygotowanie mieszkań dla dzieci.

Tradycyjnie mogliśmy liczyć na życzliwość naszych sąsiadów i na zaproszenie Pana Sołtysa, 6 grudnia bawiliśmy się z innymi dziećmi i mieszkańcami Krzydliny Małej na zabawie mikołajkowej. Dziękujemy!

Swoją cegiełkę do uśmiechów dzieci dorzucili pracownicy firmy XL Catlin z Wrocławia i jest to kolejna inicjatywa firmy (po wyjeździe do Warszawy, a także wakacyjnych zabawach) na rzecz maluchów z naszego domu.

Dzieci równie chętnie przytuliły prezenty od członków wrocławskiego klubu sportowego, a także od rozbawionych kleryków z Metropolitarnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

Nie możemy pominąć kochanego Balonika - jeszcze przed świętami Siostry z naszego domu odwiedziły Polską misję Katolicką w Bremen, gdzie spotkały się z parafianami, którzy nas regularnie wspierają. 

Pojawiały się również inne dary z mniej lub bardziej zorganizowanych zbiórek, np. od wołowskich kibiców Śląska Wrocław czy dzieci ich rodziców i grona pedagogicznego ze szkół i przedszkoli, a także od osób indywidualnych.

Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy!

 

Aktualizacja 07.01.2016 r.

W dzień publikacji relacji z przedświątecznych spotkań nie wiedzieliśmy jeszcze, jaki był efekt festynu charytatywnego, zorganizowanego 20 grudnia 2015 w Szkole Podstawowej w Krzydlinie Wielkiej. Teraz, posiadając odpowiednie informacje, chcielibyśmy jeszcze raz oficjalnie podziękować Organizatorom festynu za pomoc jaką otrzymują nasi podopieczni i cała placówka. Festyn był niewątpliwym sukcesem i w ciągu jednego dnia udało się zebrać łącznie

9 010,00 zł

Kwota ta w całości została przeznaczona na cele kampanii „Dom dla dzieci”, w ramach której przygotowujemy mieszkania dla naszych podopiecznych.

Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom, którzy mimo gorącego przedświątecznego okresu znaleźli dla nas czas, a także okazali serce bawiąc się razem z nami. Dziękujemy nie tylko za udział w tym czy nawet poprzednim festynie, ale również za zainteresowanie i troskę, jaką nas otaczacie na co dzień. Cieszymy się, że z entuzjazmem podchodzicie do naszych dużych planów modernizacji placówki i mocno angażujecie się, aby to przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Z waszą pomocą na pewno tak się stanie :)

 

Prosimy o dalsze wsparcie! Cały czas trwa zbiórka funduszy na pokrycie wszelkich kosztów modernizacji naszej Placówki. Zebrane pieniądze w całości przeznaczane są na remont mieszkań i pokojów dla dzieci. Aby pomóc, wystarczy klinąć w przycisk "Pomagam" i dokonać bezpiecznej wpłaty internetowej na "Dom dla dzieci". 

 

 

Tym samym sposobem można wspomóc nas w spłacie zakupu windy do placówki, która znacznie poprawiła komfort mieszkań maluchów, a także wspomaga nas w pracy na co dzień.

Wymagane dane do przekazanie darowizny tradycyjną drogą znajdują się w zakładce "Kontakt".

Więcej o przedsięwzięciu "Dom dla dzieci".

 

ek

 

 

 


 

 


Tagi:  #DomDlaDzieci#remont#życieWiosny#charytatywnie#