> WYDARZENIA > NOWE POKOJE DLA DZIECI!
Nowe pokoje dla dzieci!

dodano: 2015-07-17

Mówią, że potrzeba matką wynalazków. Mimo że nie wymyśliliśmy (jeszcze) machiny czasu, to jednak na pojawiające się potrzeby odpowiadamy szybko i zdecydowanie. Stąd nadprogramowo przygotowaliśmy drugie, mniejsze mieszkanie dla dzieci szkolnych. Nadprogramowo, bo w pierwotnym planie modernizacji miały być trzy mieszkania dla dzieci. Rzeczywistość jednak nie poddaje się do planom ani ustawom i zsyła nam więcej dzieci, które szukają bezpiecznego domu. Więcej dzieci - więcej mieszkań. Zapraszamy Was do obejrzenia drugiego już z czterech (na tę chwilę) zaplanowanych mieszkań dla dzieci. 

 

Mniejsze, ale samodzielne mieszkanie dla dzieci nie obejdzie się bez miejsca do wspólnego przygotowywania i spożywania posiłków.

Całkiem niedawno, bo w kwietniu, grupa 14 dzieci szkolnych przeniosła się do nowego mieszkania - pierwszego, jakie przygotowaliśmy w ramach kampanii "Dom dla dzieci". Pomieszczenia obok niego w przyszłości chcieliśmy przekształcić w pokoje odwiedzin. Dzieci są najważniejsze, dlatego od razu przeszliśmy do realizowania kolejnych z planu modernizacji i tak ruszył remont mieszkania dla noworodków, a także rozpoczęto prace przygotowujące budynek do zainstalowania windy.

Tymczasem raz za razem pojawiały się u nas kolejne dzieci, niemal dzień w dzień otrzymywaliśmy kolejne telefony z pytaniem o wolne miejsca. Zaczęliśmy działać. Zmodyfikowano trochę plany i tak powstało nowe, mniejsze mieszkanie dla dzieci tam, gdzie wcześniej zaplanowano pokoje odwiedzin.* Jak to wygląda? Zobaczcie sami! Dzieci już tam mieszkają, a że zaraz obok są ich rówiesnicy, gromadka "szkoniaków" nam się całkiem rozrosła. :)

Pierwsze pamiątki z wycieczek J

Podobnie jak w pierwszym mieszkaniu, tak i tutaj znajdziemy wspólną jadalnię z aneksem kuchennym. Dzieci mają do dyspozycji dwuosobowe pokoje, gdzie oprócz łóżek znalazło się miejsce na kącik do nauki. Przestronne szafy pomagają utrzymać porządek w ubraniach, a stworzone wspólnie z wychowankami zasady pozwalają utzymać porządek w grupie. Całość utrzymana jest w przyjaznych kolorach, a przestrzeń wokół siebie dzieci powoli zaczynają uzupełniać swoimi dziełami.

Tak wygląda drugie już mieszkanie dla dzieci, które powstało dzięki Waszemu wsparciu. Dziękujemy!

 

*Aktualizacja: 17.05.2016

Opisywane powyżej zastępcze mieszkanie dla dzieci powróciło do swojej pierwotnie zaplanowanej funkcji, czyli pokojów odwiedzin z aneksem kuchennym dla odwiedzających Placówkę. Odpowiednio wyposażone pokoje odwiedzin z ułatwionym dostępem do łazienek i odpowiednim zapleczem, znacząco podniosą komfort takich wizyt. Powrót do wcześniejszego planu był możliwy dzięki zmniejszeniu liczby dzieci w grupie szkolnej poprzez pracę socjalną z rodzinami oraz współpracę z różnego rodzaju instytucjami; wiele dzieci powróciło do swoich rodzin lub znalazło nowy dom w rodzinach zastępczych i adopcyjnych. Wyniki naszej pracy w roku 2015 opisywaliśmy wcześniej. Nie znaczy to, że takie dodatkowe, czwarte mieszkanie dla dzieci jest zbędne. Wręcz przeciwnie - rozszeżenie planów modernizacji i przygotowanie nie trzech, a czterech mieszkań dla dzieci jest nadal aktualne. 

 

Cały czas trwa remont oddziału dla noworodków. Mamy nadzieję, że dzięki Waszej pomocy, uda nam się go zakończyć przed końcem roku. Aby wesprzeć powstanie kolorowego mieszkania dla najmłodszych dzieci, kliknij „Pomagam” i przekaż darowiznę na „Dom dla dzieci”. Dziękujemy.
 

Więcej o przedsięwzięciu "Dom dla dzieci".

 

 

ek

 

 

Tagi:  #DomDlaDzieci#remont