> WYDARZENIA > RADIO W GĘBIE, CZYLI BYLIŚMY W WARSZAWIE
Radio w gębie, czyli byliśmy w Warszawie

dodano: 2015-07-08

Kto by pomyślał, że początek wakacji to dobry czas na naukę? Zwłaszcza, że dzieci właśnie skończyły kolejny rok nauki w szkole i należy im się odpoczynek? My! Precz z nudą – bawimy się i uczymy!

Oczywiście są takie eksperymenty, które można przeprowadzić razem z dziećmi w domu. Nam jednak zależało na tym, aby pokazać im coś całkiem nowego. Żeby było nowocześnie, ciekawie, a jednocześnie bezpiecznie. Żeby jak najwięcej mogły zrobić same – doświadczyć, dotknąć, przekręcić i zobaczyć co się stanie. Tak trafiliśmy do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Dzieci zachwycone. Zabawie i nauce nie było końca i tylko zegar wskazywał upływający czas. Eksponatów było mnóstwo i każdy mógł znaleźć coś dla siebie stosownie do wiedzy, umiejętności czy wieku. Nie jest to wizyta na godzinę; warto zarezerwować cały dzień, bo atrakcja goni atrakcję. Polecamy!

Pobyt w Warszawie to wspaniała okazja do zapoznania się z historią i zabytkami miasta. W końcu jest to stolica Polski. A że pogoda dopisała, nie było sensu siedzieć w hostelu. Sztandarowe miejsca jak pomnik Syrenki nad Wisłą, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski czy Pałac Nauki i Kultury trzeba było zobaczyć. Wszystkiego jednak nie da się zobaczyć w jeden dzień, ale kto wie, może wybierzemy się tam kiedyś jeszcze raz? :)

 

ek

 

 
 

Tagi:  #wyjazd#życieWiosny