> WYDARZENIA > FESTYN W WĄSOSZU
Festyn w Wąsoszu

dodano: 2015-06-02

Za każdym razem, gdy przeglądamy zdjęcia z imprez w Wąsoszu, myślimy o tym, jakie mamy szczęście znając tamtejszych mieszkańców. Cieszymy się z obecności Przyjaciół, którzy są w stanie zrobić wiele, aby pomóc. I za tę pomoc, życzliwość oraz otwarte, wielkie serca jesteśmy bardzo wdzięczni.

Switch to english version >>  

Ciepłe powitanie to tylko początek tego, co czekało na nas w Wąsoszu. Szybko gromadką naszych dzieci zajęli się uśmiechnięci wolontariusze, czyli wspaniała młodzież, która bardzo mocno zaangażowała się w organizację festynu. Po zapoznaniu się i przełamaniu pierwszych lodów, można było zacząć zabawę, bo atrakcji było sporo, a pogoda dopisywała. Na scenie rozbrzmiały różnorodne dźwięki ciekawych zespołów, a ludowy zespół Wąsoszanki na scenie obchodził 45-lecie istnienia :) Nasze dzieci również przedstawiły swój program dla festynowiczów.

Dzieci godzinami korzystały z atrakcji obecnych na festynie – dmuchany zamek, przejazd bryczką czy wioska indiańska były oblegane. Kolejki ustawiały się do pań malujących twarze, podczas gdy dorośli mogli odetchnąć i posłuchać muzyki dobiegającej ze sceny. Loteria okazała się hitem i wszystkie kupony wyprzedano. Wiemy, że losowanie nagród trwało do późna (a każdy los wygrywał). Sprawnie przebiegła też licytacja, gdzie zakupić można było m.in. stroje i piłkę reprezentacji polskiej w piłce nożnej. W międzyczasie uczestnicy festynu przekazywali dary – pieluszki, ubrania, środki czystości i wiele innych; za wszystkie serdecznie dziękujemy.


Podczas festynu trwała również akcja krwiodastwa, a sypatyczna Krwinka - maskotka tej akcji - jak zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci :)

Jak zapowiadaliśmy wcześniej, dochód gotówkowy z imprezy (m.in. z licytacji i loterii) zostanie przekazany na windę, którą planujemy zainstalować w budynku w ramach kampanii „Dom dla dzieci”. Dokładną kwotę podamy niebawem :)

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli w organizacji festynu, zwłaszcza ks. Mariuszowi Wyrostkiewiczowi i wspaniałej wąsoskiej młodzieży. Osobne podziękowania należą się wszystkim gościom, którzy zawitali na plac przykościelny i bawili się z nami.

Dziękujemy za pomoc – materialną i niematerialną, jaką otrzymujemy podczas spotkań w Wąsoszu. Każde z nich sprawia nam radość i zapisuje się kolorowymi wspomnieniami.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

ek

 

Aktualizacja (18.06.2015): 

Miło nam poinformować, że dzięki festynowi w Wąsoszu udało się zebrać

17 200,00 zł 

Kwota ta w pełni została przekazana na zakup i instalację windy w budynku "Wiosny".

Jeszcze raz serdecznie dziekujemy organizatorom oraz wszystkim, którzy bawili się z nami i pomagali nam tamtego dnia :)

Winda znacznie poprawi funkcjonowanie całej Placówki, a zwłaszcza oddziału dla noworodków.
O zbiórce na windę oraz remont oddziału dla noworodków pisaliśmy już wcześniej.

Prosimy o dalsze wsparcie!

 

 

Remont oddziału dla noworodków oraz zakup windy realizowany jest w ramach kampanii "Dom dla dzieci".

 

ek

 

Tagi:  #DomDlaDzieci#charytatywnie#zabawa