> WYDARZENIA > PARADA ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW
Parada świętych Mikołajów

dodano: 2014-12-18

Gdy grudniowe święta rozgrzewają ludzkie serca, dzieci z całego świata mogą poczuć ich ciepło. W szkole, na ulicy, w świetlicach miejskich i wiejskich, w domach i w telewizji migocze coraz więcej kolorowych świateł podczas spotkań i zabaw przygotowanych specjalnie dla najmłodszych. Jest nam zawsze bardzo miło, gdy nasi wychowankowie mogą w nich uczestniczyć.

Mikołajkowe szaleństwo rozpoczęliśmy podczas Integracyjnego Spotkania Mikołajkowego organizowanego przez Fundację PKO BP. Wrocław ponownie przygotował nam ciekawe zabawy pod czułym okiem świątecznych animatorów. Podobnie Szkoła Podstawowa w Krzydlinie Wielkiej, gdzie uczęszczają nasi wychowankowie, jak co roku zorganizowała swoje obchody dnia św. Mikołaja.

Delegacje na czele z sympatycznym brodaczem odwiedzały nas w domu. Dziękujemy serdecznie PCC Rokita SA w Brzegu Dolnym za przygotowanie specjalnych imiennych paczek dla maluchów – prezenty dostosowane do wieku, umiejętności i zainteresowań zachwyciły dzieci i bardzo przypadły im do gustu.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć też Pana Jerzego Więcławskiego, Dyrektora Wydziału Edukacji i Nauki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Dziękujemy za pamięć i zapraszamy ponownie.

Wesoło było podczas spotkania z klerykami, którzy latem spędzili z nami wiele wspaniałych chwil. Konkurs skoków i fikołków – tak można nazwać jedną z zabaw, w jakiej dzieci bardzo chętnie uczestniczyły przy pomocy kleryków :) Tak jak podczas Dnia Dziecka w Wąsoszu, tak i podczas tego spotkania furorę zrobił pokaz „bańkowego” księdza. Można było tez spróbować swoich sił w fantazyjnym formowaniu baniek.

Wrażeń dostarczyło też spotkanie mikołajkowe zorganizowane przez sołtysa Krzydliny Małej, Pana Krzysztofa Rzeszowskiego. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i za niezapomnianą zabawę! Razem z innymi dziećmi mogliśmy spotkać „wyluzowanego” Mikołaja w ciemnych okularach. A dzięki muzyce i efektom świetlnym mogliśmy wyszaleć się na parkiecie. Miło było poczuć, że jesteśmy częścią tak serdecznej wspólnoty.

Wspaniale było też gościć naszych przyjaciół z Wąsosza – ksiądz Wyrostkiewicz, wikariusz z Parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca pojawił się u nas wraz z grupą młodych ludzi, którzy nie pierwszy raz poświęcają nam swoją uwagę. Dziękujemy pięknie za troskę, wielkie serce i nieustanną pomoc, jaką od Ojców i Parafian z Wąsosza otrzymujemy. Dziękujemy za zaangażowanie w Kampanię „Dom dla dzieci” i wszelkie inne inicjatywy, które podejmowane są po to, aby nam pomóc.

Grudzień jest pełen wrażeń dzięki zaangażowaniu wielu ludzi.

Swoje podziękowania kierujemy również do Ojców Klaretynów, a zwłaszcza dla Proboszcza, Piotra Boronia oraz brata Kazimierza z Parafii pw. św. Michała Archanioła za swój wkład i pomoc podczas mikołajkowych spotkań.

Księgarni Stanisława Skrzyńska z Brzegu Dolnego dziękujemy za zorganizowanie akcji,  a wszystkim uczestnikom za wielkie serce i prezenty dla maluchów.

Wydawnictwu Edgard za przesłanie świetnych pomocy naukowych dla przedszkolaków i kart obrazkowych dla tych najmłodszych raczkujących jeszcze dzieci.

Fundacji Balonik za ciepłe przyjęcie w Bremen i wielkie serce – nie sposób wyrazić wdzięczność za wszystkie akcje i pomoc, jaką regularnie od Was, Drodzy Przyjaciele, otrzymujemy.

Młodzieżowej Radzie Gminy Wińsko dziękujemy za zbiórkę przeprowadzoną w lokalnych szkołach.

Nie sposób wypisać wszystkie osoby, które w grupach i indywidualnie postanowiły umilić nam koniec tego roku swoimi odwiedzinami i pomocą. Dziękujemy Wam, że pamiętacie o nas.

Grudzień 2014 zapamiętamy jako prawdziwy korowód Świętych Mikołajów! :)

 

 

ek


Tagi:  #Święta