> WYDARZENIA > DOBRO PROCENTUJE, CZYLI PKO BANK POLSKI WSPIERA „DOM DLA DZIECI”
Dobro procentuje, czyli PKO Bank Polski wspiera „Dom dla dzieci”

dodano: 2014-11-06

Miło nam poinformować, że nasze przedsięwzięcie zyskało kolejnego partnera. Tym razem jest to Fundacja PKO BP, która zdecydowała się wesprzeć powstanie pierwszej placówki edukacyjno-wychowawczej. Kwotą 50 000,00 zł dofinansowana zostanie nowoczesna pracownia komputerowa dla dzieci.

Dzięki temu, nasi wychowankowie będą mogli za pomocą nowoczesnych technologii uzupełniać braki edukacyjne i rozwojowe. Obsługa komputera, umiejętność korzystania z narzędzi i programów jakie oferuje oraz wykorzystywanie potencjału internetu w zdobywaniu wiedzy i rozwoju komunikacji jest obecnie umiejętnością wymaganą od niemal każdego człowieka. A już na pewno większość dzieci wychowuje się w środowisku gdzie komputer jest czymś oczywistym.

Aby nie pozwolić na „cyfrowe wykluczenie” naszych wychowanków i dać im szansę na wyrównanie braków oraz rozwój potencjału, chcemy im dać nowoczesny sprzęt, który im w tym pomoże. Komputer stanie się nie tylko narzędziem i pomocą podczas odrabiania lekcji, ale jako swoiste okno na świat pozwoli na poznawanie całkiem nowych rzeczy, pogłębiania wiedzy na temat swoich pasji. Mnogość programów edukacyjnych dostosowanych do wieku młodych użytkowników pozwala w ciekawy sposób ćwiczyć pamięć, koncentrację, wspomaga koordynację wzrokowo-ruchową itd. Wierzymy, że dzięki przystępnej i atrakcyjnej formie nauka przedmiotów może stać się przyjemnością i właśnie do tego będziemy dążyć.

Dziękujemy Fundacji PKO Banku Polskiego za dofinansowanie pracowni komputerowej i inwestycję w edukację naszych wychowanków.

Ale zanim będziemy mogli zakupić komputery do pracowni, potrzebne jest odpowiednie przygotowanie piętra, na którym będzie mieścić się pierwsza placówka edukacyjno-wychowawcza. Ostatnio na ten cel dotację przekazała firma Bauder ze Stuttgartu dając wspaniały przykład współpracy ponad podziałami.

Dołącz do nas – razem podarujmy dzieciom piękny dom! :)

 
Więcej o kampanii "Dom dla dzieci".
 
 
 
ek