> WYDARZENIA > LIŚCIKI NA WIATR, CZYLI O TYM, CO WAŻNE
Liściki na wiatr, czyli o tym, co ważne

dodano: 2014-10-31

Chociaz aura za oknem coraz rzadziej pozwala na cieszenie się słońcem, my nie zwalniamy tempa. Już wcześniej pokazywalismy Wam, jak maluchy pomagają w jesiennych zbiorach orzechów. Starsi wychowankowie również przyłaczają się do pracy np. przy grabieniu liści. Dzięki temu nasz ogród cieszy oko jeszcze zieloną trawą.

Skoro już przy liściach jesteśmy - w ostatnią sobotę 20 dzieci z "Wiosny" wybrała się aż do Opola na spektakl "Liściki na wiatr". Przedstawienie, chociaż było o rzeczach ważnych, a czasami strasznych, było znakomicie dopasowane do małych widzów. Sympatyczne postaci "(...) rozstrząsają egzystencjalne dylematy, czasem tak "przyziemne" jak "myć się czy nie myć", a innym razem fundamentalne - "czy jestem szczęśliwy", "czy warto być sobą", "czy my się kiedyś skończymy?" (...)" jak czytamy w entuzjastycznej recenzji. Szerokie usmiechy naszych wychowanków podczas przedstawienia tylko potwierdzają te słowa. A o miłym wyjeździe przypomina maluchom plakat ozdobiony autografami aktorów - dziękujemy! Ich samych oraz reżysera można posłuchać w materiale przygotowanym przez TVP Opole.

Po powrocie garść atrakcji przygotowala Szkoła Podstawowa w Krzydlinie Wielkiej. W środę był Dzień Patrona Szkoły - Janusza Korczaka. Stary Doktor mawiał, że "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat". Warto więc, wzorem dzieci oraz wychowawców ze szkoły lepiej poznać tę postać i jej dzieła.

Dla niektórych naszych podopiecznych dzień ten był podwójnie ważny - odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów.

Chociaż to nie wszystkie ciekawe informacje od nas, część zostawimy na przyszły tydzień - zapraszamy do ponownego odwiedzenia naszej strony :)

 

ek