> WYDARZENIA > WEEKEND PEŁEN WRAŻEŃ, CZYLI DZIEŃ DZIECKA 2014
Weekend pełen wrażeń, czyli Dzień Dziecka 2014

dodano: 2014-06-03

Są takie dni w roku, na które dzieci czekają z wypiekami na twarzy. Jednym z nich jest Dzień Dziecka – atrakcji przygotowanych w tym czasie dla najmłodszych jest co niemiara. Jest to też dzień, gdy nawet doświadczone przez los dzieci uśmiechają się radośnie. „Wiosna” dba, aby było tak za każdym razem.

W tym roku Dzień Dziecka wypadł w niedzielę, ale nie czekaliśmy tak długo – już dzień wcześniej nasi wychowankowie uczestniczyli w zabawach podczas Biesiady Góralskiej, którą zorganizował Krzysztof Rzeszowski, sołtys wsi Krzydlina Mała. Dzieci bawiły się podczas występu zespołu i wraz z innymi maluchami brały udział w grach i zabawach pod okiem lokalnych animatorów. Każdy nasz udział w imprezach wsi daje nam dużo radości :)

1 czerwca z samego rana wybraliśmy się do Wąsosza. Po raz kolejny w parafii pw. Józefa Oblubieńca NMP odbył się festyn charytatywny z okazji Dnia Dziecka. W napiętym grafiku atrakcji znalazło się miejsce na występ naszych podopiecznych. Publika dopisała, a my cieszymy się, że m.in. w taki sposób mogliśmy okazać wdzięczność osobom, które nam pomagają.

Miło było patrzeć, jak nasi wychowankowie beztrosko śmieją się i biorą udział wraz z innymi dziećmi w grach i zabawach. A tych, jak i koncertów, było całkiem sporo. Dmuchany zamek, zabawa w kulkach czy przejazd bryczką to tylko część atrakcji. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się zainicjowanej akcji ratowniczej staży pożarnej, a po występie strażacy ochoczo pokazywali im panoramę Wąsosza za pomocą wysięgnika swojego wozu.

Zaciekawienie wzbudził też ks. Jakub Bartczak – prawdopodobnie najlepszy raper wśród polskich księży i jedyny ksiądz wśród polskich raperów. Polecamy zapoznać się z jego twórczością. Z kolei po występie kleryka Teodora Sawielewicza, profesjonalnego bańkologa, maluchy mogły spróbować swoich sił w tworzeniu okazałych baniek mydlanych. Wśród naszych wychowanków ujawniły się prawdziwi mydlani eksperci – stworzenie baniek większych od nich samych lub setek mniejszych nie jest dla nich żadnym problemem :)

W czasie festynu trwała nie tylko zbiórka darów na rzecz „Wiosny”, ale także akcja krwiodawstwa. Koszulki z hasłem propagującym to przedsięwzięcia – „Serce bije mocniej, gdy się nim dzielisz” – dumnie nosili nasi wychowankowie. Bo kto, jak nie my, może potwierdzić prawdziwość tego stwierdzenia? Całym swoim sercem popieramy akcje, gdzie można pomóc innym. O rezultatach tej zbiórki, a także o samym festynie można poczytać w na stronach Gościa Niedzielnego. Czas festynu dodatkowo umilały maskotki. Tygrysek np. poprowadził korowód rozbawionych gości, jednak najwiekszym zainteresowaniem dzieci cieszyła się Krwinka.

Wybawieni w końcu zebraliśmy się do odjazdu. Chociaż trochę było żal opuszczać Wąsosz, liczymy na to, że jeszcze będziemy mogli tam zawitać :)

Dziękujemy wszystkim tym, którzy razem z nami bawili się i sprawiali, ze dzieci mogły uśmiechać się całymi dniami od ucha do ucha. Dziękujemy za wspólną zabawę przyjaciołom, mieszkańcom Krzydliny Małej i Wąsosza, a także organizatorom poszczególnych imprez:

panu Krzysztofowi Rzeszowskiemu za Biesiadę Góralską,

Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży oraz uczniom z Wąsosza, którzy wraz z ks. Mariuszem Wyrostkiewiczem zorganizowali wspaniały festyn.

Dodatkowo, dziękujemy Dyrektorowi Wydziału Edukacji i Nauki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, panu Jerzemu Więcławskiemu, za podarowanie prezentów dla naszych wychowanków na zakończenie obchodów Dnia Dziecka.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć oraz tej znajdującej się na stronie parafii w Wąsoszu. Działo się! :)