> WYDARZENIA > PRZYGOTOWANIA DO KANONIZACJI
Przygotowania do kanonizacji

dodano: 2014-04-02

Dom dziecka „Wiosna” prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame. W związku z tym, cechą charakterystyczna naszej placówki jest wychowanie w duchu religii katolickiej oraz umożliwianie podopiecznym zaspokajania potrzeb duchowych. Dokładne wytyczne takiego wychowania znajdujemy w zaleceniach bł. Marii Teresy Gerhardinger, założycielki Zgromadzenia.
Kwiecień 2014 r. jest dla katolików miesiącem szczególnym. I nie chodzi tutaj jedynie o święto Wielkiej Nocy, które przypada na ten okres. Równie ważnym wydarzeniem jest kanonizacja dwóch papieży - Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Temu pierwszemu poświęcamy więcej uwagi z racji nie tylko więzów narodowościowych, ale także nauk i dokonań Papieża Polaka. Przygotowując się na nadejście dnia kanonizacji, czyli 27 kwietnia, podopieczni „Wiosny” mają okazję poznać życie i dokonania bł. Jana Pawła II.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aby ta nauka była jak najbardziej przystepna, wykorzystaliśmy do tego między innymi kolorowanki z papieżem. Nie umkneło nam również takie wydarzenie jak premiera animacji dla dzieci "Karol, który został świętym" i wybraliśmy się na seans do kina.

 

 

Ale najwięcej frajdy przyniósł dzieciom konkurs, w którym poprosiliśmy je o narysowanie portretów Jana Pawła II. Zobaczcie sami jak im poszło :)

 

 

Resztę prac mozna zobaczyć poniżej w galerii zdjęć.