> WYDARZENIA > FERIE I ZAKOŃCZENIE KARNAWAŁU
Ferie i zakończenie karnawału

dodano: 2014-03-13

Jak co roku w zimie, dzieci uczące się mają dwa tygodnie wolnego, aby móc do woli wybiegać się i nabrać sił do kolejnych kilku miesięcy intensywnej nauki w szkole. Mając pod swoją opieką dzieci w wieku szkolnym i my staramy się jak najlepiej zorganizować im ten czas. Nudzie mówimy stanowcze NIE! :)

Dzieci biorą udział m.in. w zajęciach kulinarnych. Wspólne przygotowywanie posiłków to nie tylko dobra zabawa, ale też nauka samodzielności. Poza tym wszystkie kulinarne dzieła małych kucharzy można ze smakiem schrupać – pizza, oponki czy owocowe desery znikają w mgnieniu oka. Nie zabrakło i pączków w tłusty czwartek.

Gdy już wszyscy są najedzeni, pora pokazać jaki artysta drzemie w każdym dziecku. Zajęcia plastyczne są różnorodne. Czasami jest to lepienie z plasteliny czy rysowanie z zasłoniętymi oczami i inne. Zresztą kredki służą nie tylko do rysowania – nadają się świetnie do układani wysokich i kolorowych wież.

Zajęcia kulinarne czy plastyczne towarzyszą również przedszkolakom – chleb z kminkiem był pyszny, a jakie dzieła udało się maluchom wyczarować z plasteliny, można zobaczyć tutaj.

Pogoda, chociaż mało zimowa, idealnie nadawała się na wspólne spacery i zajęcia sportowe na świeżym powietrzu. Wszyscy przecież wiemy, że w zdrowym ciele, zdrowy duch!

Udało się też zorganizować kilka wyjazdów. We Wrocławiu grupa dzieci odwiedziła najstarszą część tego miasta, czyli Ostrów Tumski, a pod koniec ferii niemal wszyscy bawili się i wspólnie śpiewali na koncercie szant dla dzieci – miejsce imponujące, bo mieszczące się na terenie nowego stadionu miejskiego. W międzyczasie dzieci wybrały się do kina.

Ferie to jedno, ale przecież był karnawał. Z tej okazji nie mogło zabraknąć i na terenie naszej Placówki odpowiedniej imprezy. Pierwszy bal zorganizowały przedszkolaki, a zabawa została częściowo zarejestrowana na filmie. Jeden bal to za mało. Podczas drugiego balu bawili się już wszyscy, nie tylko dzieci i wychowawcy, ale też pracownicy biura, a nawet najmłodsi podopieczni. Były kolorowe przebrania, muzyka, suto zastawiony stół i dużo dobrego humoru.

Ferie i karnawał dostarczyły wszystkim dużo uśmiechu i radości. Pora planować kolejne zabawy :)