> WYDARZENIA > JUBILEUSZ 70-LECIA DOMU DZIECKA „WIOSNA”
Jubileusz 70-lecia Domu Dziecka „Wiosna”

dodano: 2014-02-07

Podsumowanie ostatniego roku, nie może pomijać tak ważnego wydarzenia jakim był Jubileusz 70-lecia działalności „Wiosny”. Nasz Dom powstał już w 1943 r. w odpowiedzi na potrzeby, jakie się pojawiły w niezwykle trudnym okresie, bo w samym środku II wojny światowej. Chociaż wojny się kończą, rządy upadają i zmieniają się, dzieci zawsze potrzebują pomocy dorosłych, zwłaszcza te, których dzieciństwo nie rozpieszcza. Dlatego trwamy, działamy i z sukcesami pomagamy najmłodszym już 70 lat.

Przez te wszystkie lata z „Wiosną” związane były losy tysięcy dzieci, ale także wielu pracowników zakonnych i świeckich czy przedstawicieli instytucji z jakimi współpracujemy, a także setek mieszkańców bliższych i dalszych miejscowości, którzy na co dzień spotykają się z naszymi podopiecznymi. Dlatego ten ciepły, słoneczny 6 lipca 2013 r. był pełen wzruszeń, uśmiechu, podziękowań. Odwiedzili nas w tym szczególnym dniu przedstawiciele lokalnych władz i instytucji współpracujących; spotkali się obecni i byli wychowankowie, pracownicy i siostry zakonne, które tutaj swego czasu poświęcali czas i energię najmłodszym. Nie zabrakło przyjaciół z kraju i zagranicy, którzy dostrzegając naszą pracę, pomagają nam w rożny sposób i przyczyniają się do polepszania losu naszych podopiecznych.

Takie spotkania, to również okazja do wspólnej zabawy – dzień wypełniony był występami dzieci, zespołów muzycznych, tańcem i atrakcjami, w których każdy znalazł coś dla siebie.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejny jubileusz!

 

ek

 

 

Tagi:  #oNas#zabawa#życieWiosny