> WYDARZENIA > POMOC DZIECIOM - PODSUMOWANIE 2013 ROKU
Pomoc dzieciom - podsumowanie 2013 roku

dodano: 2014-02-04

Początek roku to czas podsumowań tego, co udało się dokonać w roku ubiegłym. Podobnie nasza Placówka zbiera informacje na temat efektów działania. Podstawowym zadaniem „Wiosny” jest dbanie o dzieci, które w związku ze złą sytuacją rodzinną i na mocy postanowień odpowiednich organów, znalazły się w jej murach, a nasi pracownicy zaczynają intensywną pracę nad jak najszybszym ich powrotem do rodziny, bo to właśnie środowisko rodzinne zapewnia najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju dzieci.

W pierwszej kolejności nawiązujemy współpracę z rodziną biologiczną, która dzięki odpowiednim staraniom poprawy własnej sytuacji może liczyć na powrót dziecka do domu. Takie powroty dają wszystkim – rodzinom, dzieciom, a także nam, pracownikom, wiele radości.

Niestety nie zawsze takie działania są możliwe, dlatego kolejnym naszym krokiem – w zależności od sytuacji prawnej dziecka – są starania o znalezienie dzieciom nowego domu w rodzinach zastępczych bądź adopcyjnych.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, liczba dzieci, które znalazły u nas pomoc rośnie z każdym rokiem.

Jak widać powyżej – liczba dzieci, które znalazły nowy dom, jest imponująca. I powiększy się o kolejne 6, gdy dodamy do tego dzieci, które mogły powrócić do własnych rodzin. 

Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomagają nam w naszych staraniach o dobro dzieci – m. in. odpowiednim instytucjom, rodzinom, pracownikom, darczyńcom oraz wszystkim innym ludziom dobrego serca.

Razem z nami tylko w 2013 r. pomogliście 50 dzieciom! :)

 

ek

 
 


Tagi:  #pomoc#oNas