> WYDARZENIA > W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH...
W zdrowym ciele zdrowy duch...

dodano: 2016-09-21

...czyli kilka słów o diecie. Zanim zaczniemy, odczarujmy słowo "straszne" słowo. Bo dieta, to nie wieczne odchudzanie i niesmaczne jedzenie. Dieta to "system odżywiania się polegający na dostosowaniu ilości i rodzaju pokarmu do potrzeb organizmu" wg słownika PWN. Już nie jest tak strasznie, prawda? Wystarczy jeść z głową, nie bać się różnorodności na talerzu, a i na deser znajdzie się miejsce. Czy będzie smacznie? Oczywiście, bo dania, które serwujemy naszym wychowankom są tego najlepszym przykładem. :)

W "Wiośnie" zależy nam na tym, aby dzieci były objęte jak najlepszą opieką i wychowaniem. Zależy nam też na ich zdrowiu, a mamy w tym doświadczenie, ponieważ opiekujemy się dziećmi o róźnych schorzeniach: niektóre są łatwe w leczeniu inne mniej, ale zawsze pamiętamy zalecenia lekarza odwiedzającego wychowanków. Te zalecenia dotyczą także ich diety i ściśle się ich trzymamy. I tak niemowlaki otrzymują mleko modyfikowane, które przygotowujemy wg przepisu na opakowaniu i dostosowując jego ilość do wieku dziecka. Jeśli trzeba, dzieci otrzymują specjalne pokarmy zakupowane w aptece.

Im starsze dzieci tym ich dieta staje się bardziej rówżnorodna. Pamiętamy o tych dzieciach, które są na diecie bezmlecznej, a w szczególnych przypadkach (np. ze względu na zły stan zdrowia lub specyficzne alergie) przygotowujemy odrębne posiłki tylko dla danego dziecka. Dbamy o to, aby każde dziecko otrzymywało zdrowe jedzenie w odpowiedniej ilości dostosowane do ich wieku i stanu zdrowia. Pamiętamy też o różnicach w rytmie dnia dzieci w różnym wieku i dostosowujemy do niego pory podawania posiłków. 

Dania są zdrowe, a nasze kucharki dbają o to, aby były smaczne i pięknie podane - nuda na talerzu dziecka nie zwiększy jego apatytu. Nie brakuje więc warzyw i owoców, a wszystkie produktu zakupujemy u sprawdzonych dostawców. Wiemy, że jeśli produkty są dobrej jakości, to o wiele łatwiej jest przygotować smaczne i pełnowartościowe dania. 

Zdrowe jedzenie dostarcza niezbędnej energii do... biegania. :) 

Energii na pewno nie brakowało uczestnikom 2. PKO Biegu Charytatywnego, który odbył się 17 września 2016 r. w 12 miastach Polski. Na zaproszenie Fundacji PKO nasi wychowankowie mogli kibicować uczestnikom biegu i oglądać ich zmagania na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Niemal 70 drużyn i ponad 300 biegaczy robiło ogromne wrażenie i inspirowało do działania. Bo w biegu tym nie chodzi tylko o budowanie kondycji fizycznej, ale też o zrobienie czegośc dobrego dla potrzebujących dzieci. Fundacja PKO zobowiązała się do przekazania pieniędzy (m.in. z opłaty wpisowej uczestników biegu) na zakup żywności dla najbiedniejszych dzieci. Nasza Placówka również otrzyma wsparcie finansowe od Fundacji na dożywianie wychowanków. Dziękujemy serdecznie! Dzięki temu będziemy mogli wzbogacić ich dietę.

 

ek


 

 


Tagi:  #charytatywnie